Misja

"Według najlepszej wiedzy dopomagać cierpiącym, zwracającym się o pomoc, mając na celu wyłącznie ich dobro..."

 

Projekty realizowane

Unia Europejska

 
 

Tutaj jesteś

smaller font default font larger font

Aktualności

SZPITAL W GRYFICACH WSPIERA WOŚP I ZAPRASZA NA AUKCJĘ - SPRĘŻENIE W KOMORZE HIPERBARCZYNEJ

Od początku działalności Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, szpital w Gryficach jest obdarowywany różnego rodzaju sprzętem medycznym, który pomaga diagnozować, leczyć i rehabilitować pacjentów z różnymi schorzeniami.

Przyłączając się do tegorocznego finału WOŚP, Szpital w Gryfiach ma zaszczyt zaprosić Państwa do licytacji pięciu zabiegów sprężenia w komorze hiperbarycznej w Ośrodku Terapii Hiperbarycznej. Poniżej linki do internetowego serwisu aukcyjnego:

Zabieg sprężenia w komorze hiperbarycznej - 1 z 5 - Aukcje WOŚP - Allegro.pl

Zabieg sprężenia w komorze hiperbarycznej - 2 z 5 - Aukcje WOŚP - Allegro.pl

Zabieg sprężenia w komorze hiperbarycznej - 3 z 5 - Aukcje WOŚP - Allegro.pl

Zabieg sprężenia w komorze hiperbarycznej - 4 z 5 - Aukcje WOŚP - Allegro.pl

Zabieg sprężenia w komorze hiperbarycznej - 5 z 5 - Aukcje WOŚP - Allegro.pl

Udział w aukcji wesprze działania WOŚP i pozwoli poczuć się jak nurek na głębokości 15 metrów osobom, które chciałyby tego zjawiska doświadczyć w sposób w pełni bezpieczny i kontrolowany. W czasie zabiegu personel medyczny opowie o leczeniu i innych aspektach działania leczniczego komory.

Po wygranej aukcji kandydat przed wejściem do komory zostanie poddany kwalifikacji medycznej, a przy obecności przeciwskazań do udziału w zabiegu będzie mógł wskazać inną osobę, aby skorzystała z zabiegu.

Zabieg jest bezpieczny, odbywa się po kwalifikacji medycznej lekarza, a nad bezpieczeństwem pacjentów czuwa wewnątrz wysoko wykwalifikowany personel medyczny przez cały czas zabiegu. Personel medyczny poza komorą zabezpiecza możliwość wyjścia pacjenta w razie potrzeby przed zakończeniem zabiegu.

Zabieg polega na pobycie w wieloosobowej medycznej  komorze, w której pacjent poddawany jest zwiększonemu ciśnieniu i oddycha w czasie zabiegu 100% tlenem przez godzinę. Osiągane w czasie zabiegu ciśnienie wynosi 2,5 ATA, czyli jest półtora razy wyższe niż ciśnienie atmosferyczne, w którym normalnie oddychamy. Jest do poziom ciśnienia działającego na organizm porównywalny z zanurzeniem w czasie nurkowania na głębokość 15 metrów.  Efektem leczniczym tego zabiegu jest wytworzenie warunków w ludzkim organizmie polegającym na rozpuszczeniu w osoczu przyjętego poprzez oddychanie tlenu do wartości nieosiągalnych przy oddychaniu nawet 100% tlenem w normalnym ciśnieniu. Tlen ulega rozpuszczeniu w osoczu krwi z którym dostaje się do tkanek bez pośrednictwa krwinek czerwonych. Dzięki temu zabiegowi może on osiągać wysokie stężenia nawet w tkankach do których tlen przenoszony przez czerwone krwinki nie może dotrzeć – tkanki z upośledzonym ukrwieniem.

Poza wskazaniami medycznymi udokumentowanymi badaniami naukowymi istnieje szereg doniesień o korzystnym wpływie zabiegu na organizm ludzki w postaci spowolnienia procesów starzenia, zwiększeniu wydolności fizycznej, poprawie snu, zwiększeniu regeneracji tkanek i organizmu w całości.

 

Zapraszamy do udziału!

 

RODO

 

Zamówienia Publiczne

Platforma zakupowa

 

więcej

Informacje kontaktowe

home Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach
 ul. Niechorska 27,
 72-300 Gryfice
phone  centrala (91) 384 20 61,
 sekretariat (91) 384 33 98,
 fax (91) 384 21 68
email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  bip
  ePUAP