Misja

"Według najlepszej wiedzy dopomagać cierpiącym, zwracającym się o pomoc, mając na celu wyłącznie ich dobro..."

 

Projekty realizowane

Unia Europejska

 
 

Tutaj jesteś

smaller font default font larger font

Aktualności

BIOPSJE TARCZYCY W GRYFICKIM SZPITALU!

Od niedawna istnieje możliwość wykonania biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej tarczycy w Szpitalu w Gryficach, na podstawie skierowania wystawionego przez lekarza endokrynologa.

Badania wykonuje dr n. med. Anita Kosierkiewicz, specjalista patomorfolog, Kierownik Zakładu Patomorfologii SPZZOZ w Gryficach.

Biopsja aspiracyjna cienkoigłowa celowana to metoda pobierania materiału komórkowego (cytologicznego) poprzez nakłucie cienką igłą tarczycy pod kontrolą USG. Materiał po specjalistycznej obróbce poddawany jest ocenie mikroskopowej przez lekarza patomorfologa, który potrafi rozpoznać chorobę (zmiany nowotworowe, zmiany zapalne, wole guzkowe) nawet na podstawie kilkukomórkowego preparatu.

Rejestracja na badanie i umówienie dogodnego terminu odbywa się telefonicznie pod numerem 667-110-874. Samo badanie jest praktycznie bezbolesne, nie wymaga żadnych środków przeciwbólowych przed i po wykonaniu. Czas wizyty to zaledwie kilka minut.

UWAGA! Zapewnia się bardzo krótki czas oczekiwania na wyniki: 2-3 dni.

Na chwilę obecną zabieg nie jest refundowany przez NFZ; koszt usługi można znaleźć w cenniku na stronie medicam.pl w zakładce „dla Pacjenta”.  

 

RODO

 

Zamówienia Publiczne

Platforma zakupowa

 

więcej

Informacje kontaktowe

home Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach
 ul. Niechorska 27,
 72-300 Gryfice
phone  centrala (91) 384 20 61,
 sekretariat (91) 384 33 98,
 fax (91) 384 21 68
email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  bip
  ePUAP