Misja

"Według najlepszej wiedzy dopomagać cierpiącym, zwracającym się o pomoc, mając na celu wyłącznie ich dobro..."

 

Projekty realizowane

Unia Europejska

 
 

Tutaj jesteś

smaller font default font larger font

Aktualności

SZCZECIŃSKA IZBA PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH WYRÓŻNIŁA PIELĘGNIARKI I POŁOŻNE NASZEGO SZPITALA

 

 

Pandemia Covid – 19 to trudny czas dla całego społeczeństwa. Pielęgniarki i Położne objęły profesjonalną opieką pacjentów, rzetelnie wypełniając swoje obowiązki, zapewniając troskliwą opiekę zgodnie z obowiązującymi standardami wszystkim pacjentom, okazując życzliwość, wyrozumiałość, cierpliwość oraz tworzyły atmosferę wzajemnego zaufania i zrozumienia.

Rada Szczecińskiej Izby Pielęgniarek i Położnych postanowiła uhonorować pracę Pielęgniarek i Położnych, które swą postawą zawodową dały dowód, że wartości moralne wskazane w Kodeksie Etyki Zawodowej Pielęgniarek i Położnych nie są tylko zapisem na karcie papieru lecz rzeczywistością realizowaną w praktyce tych zawodów. Swą postawą zawodową kontynuują pracę nestorek swoich zawodów, takich jak Florence Nightingale, Stanisława Leszczyńska, Hanna Chrzanowska.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Dzień Położnej jest znakomitą okazją do uhonorowania Pielęgniarek i Położnych pracujących w ekstremalnych warunkach pandemii Covid-19.

Szczególne gratulacje i wyrazy uznania za prezentowanie etycznych postaw w czasie pandemii COVID-19, w szczególności za organizację pracy zespołów pielęgniarek i położnych, zapewnienie ciągłości dyżurowych, nadzór i wspieranie w trudnych chwilach – zostały skierowane do Naczelnej Pielęgniarki Lidii Walickiej. – Wybuch epidemii i związane z tym wyzwania w ochronie zdrowia były dla nas czymś zupełnie nowym, nieprzewidywalnym, a jednocześnie bardzo dynamicznym – powiedziała Lidia Walicka podczas uroczystości. Kwarantanna personelu, konieczność zapewnienia obsad dyżurowych w poszczególnych oddziałach, utworzenie tzw. oddziału COVID-19 spośród mocno okrojonej kadry pielęgniarskiej, stosowanie mało komfortowych w pracy środków ochrony osobistej, do tego często zmieniające się przepisy, wytyczne i rekomendacje, incydentalnie nieprzychylne opinie nt. naszej pracy (na szczęście niknące na tle ogromnej ilości zadowolonych, dziękujących za uratowanie życia i zdrowia Pacjentów) - to wszystko znacząco utrudniało swobodną opiekę pielęgniarską przy Pacjentach, a jednak przy wysiłku, zaangażowaniu i determinacji poszczególnych zespołów udało się przetrwać ten trudny okres – wyliczała Naczelna Pielęgniarka, gratulując zespołom pielęgniarskim spośród wyróżnionych oddziałów.

Gabriela Hofman - Przewodnicząca Rady Szczecińskiej Izby Pielęgniarek i Położnych – złożyła podziękowania i pamiątkowe statuetki na ręce pielęgniarek oddziałowych 10 zespołów Pielęgniarek i Położnych, które swą postawą zawodową zasłużyły na to wyróżnienie:

  1. Oddział Chirurgiczny - piel. oddziałowa Dorota Chyla
  2. Oddział Chirurgii Urazowo- Ortopedycznej - piel. oddziałowa Olga Ilnicka-Matyśniak
  3. Oddział Chorób Wewnętrznych - piel. oddziałowa Mirosława Rynkiel
  4. Oddział Ginekologiczno- Położniczy - piel. oddziałowa Karolina Ławruszko
  5. Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii - piel. oddziałowa Krystyna Kutozow
  6. Oddział Neurochirurgiczny - piel. oddziałowa Jadwiga Ćwiertnia
  7. Oddział Psychiatryczny – piel. oddziałowa Ilona Kempska
  8. Oddział Rehabilitacyjny - piel. oddziałowa Anna Czaplińska
  9. Szpitalny Odział Ratunkowy - piel. oddziałowa Anna Michnicz
  10. Zachodniopomorskie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Plastycznej - piel. oddziałowa Agnieszka Kęmpińska

Do gratulacji przyłączyli się biorący udział w uroczystości Dyrektor SPZZOZ w Gryficach Piotr Sołtysiński oraz Z-ca Dyrektora ds. Lecznictwa Andrzej Gorzka, kierując również wyrazy uznania do przedstawicielek Szczecińskiej Izby Pielęgniarek i Położnych za dostrzeżenie i uhonorowanie jakże trudnej w tym okresie pracy medyków z gryfickiego szpitala.

 

 

RODO

 

Zamówienia Publiczne

Platforma zakupowa

 

więcej

Informacje kontaktowe

home Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach
 ul. Niechorska 27,
 72-300 Gryfice
phone  centrala (91) 384 20 61,
 sekretariat (91) 384 33 98,
 fax (91) 384 21 68
email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  bip
  ePUAP