Misja

"Według najlepszej wiedzy dopomagać cierpiącym, zwracającym się o pomoc, mając na celu wyłącznie ich dobro..."

 

Projekty realizowane

Unia Europejska

 
 

Tutaj jesteś

smaller font default font larger font

Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym – Dieta Mamy

Drogie Pacjentki!

Kierując się troską o zdrowie Wasze oraz Waszych dzieci od dnia 16 listopada 2019 roku Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach przystąpił do pilotażowego programu Ministerstwa Zdrowia: "Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym – Dieta Mamy”.

Program ma na celu wdrożenie modelu żywienia zapewnianego kobietom w ciąży i w okresie poporodowym oraz propagowanie zasad zdrowego odżywiania wśród kobiet ciężarnych i mam.

Sposób realizacji programu odbywa się poprzez zapewnienie pacjentkom:

  • 5 posiłków dziennie o odpowiedniej kaloryczności, dostosowanej do danego trymestru ciąży albo okresu karmienia piersią,
  • Możliwości konsultacji dietetycznych,
  • Możliwości poradnictwa i edukacji dotyczącej prawidłowego żywienia.

Udział w programie jest bezpłatny. Wymagane jest jedynie podpisanie oświadczenia wyrażającego zgodę na udział w programie.

Podczas hospitalizacji Pacjentki mogą skonsultować się z dietetykiem klinicznym, który omówi kwestie dotyczące prawidłowego żywienia w czasie ciąży oraz laktacji.

Osoby chcącą skorzystać z konsultacji mogą zgłosić taką chęć pielęgniarkom/położnym w Oddziale lub dzwoniąc bezpośrednio do dietetyka (pod nr telefonu 502 633 071). Spotkania odbywają się we wtorki i czwartki od godziny 9:00-12:00 w gabinecie dietetyka.

Dodatkowo, przez okres 2 miesięcy po wyjściu ze szpitala istnieje możliwość konsultacji dietetycznych online. Zapytania konsultacyjne prosimy kierować na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wszelkie informacje w sprawie prawidłowego żywienia w okresie ciąży i laktacji znajdą Panie na stronie internetowej Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej: www.ncez.pl.
Istnieje również możliwość darmowej konsultacji dietetycznej online pod adresem: www.poradnia.ncez.pl.

Jeśli macie Panie uwagi odnośnie jadłospisu oraz jakości posiłków (zarówno pozytywne jak i negatywne), prosimy kierować je bezpośrednio do Działu Żywienia (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) oraz do personelu medycznego oddziału.

08.11.2021

09.11.2021

10.11.2021

11.11.2021

12.11.2021

13.11.2021

14.11.2021

15.11.2021

RODO

 

Zamówienia Publiczne

Platforma zakupowa

 

więcej

Informacje kontaktowe

home Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach
 ul. Niechorska 27,
 72-300 Gryfice
phone  centrala (91) 384 20 61,
 sekretariat (91) 384 33 98,
 fax (91) 384 21 68
email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  bip
  ePUAP